Як вибрати гідробокс?

Ви зважили всі за і проти і прийняли рішення купити душовий бокс. На що ж в першу чергу слід звертати увагу при покупці гідромасажного боксу? Хочеться відразу обмовитися, що мова піде здебільшого про гидробоксах економ-сегмента (приблизно до 25 тис. грн.). І ще один момент – про типах і видах гідробоксів ми поговоримо в окремій статті. Тут же ми поговоримо безпосередньо про критерії вибору.
Як і при покупці інших сантехнічних виробів, гідробокс повинен задовольняти чотири основних критерії:
1 . Він повинен вам подобатися! Подобатися його дизайн, те, як він вписується в інтер'єр вашої ванної кімнати. Він повинен, крім іншого, доставляти вам і естетичне задоволення.
2. Душовий бокс повинен бути комфортним. Вам повинно бути зручно і затишно в ньому.
3. Він повинен бути якісним. Гідробокс має служити вам не рік і не два, а набагато більше.
4. Повинен підходити вам за ціною.
Подобається чи не подобається, підходить по ціні чи ні і наскільки комфортно вам – це все дуже суб'єктивно і з цим все ясно. Але що означає якісний гідробокс? Щоб відповісти на це питання, давайте розберемося з тим, що, як правило, виходить з ладу гидробоксах в першу чергу:
- Ролики/петлі. Це самий що ні на є витратний матеріал. Крім піддону, саме на ролики/петлі припадає найбільше навантаження. Як правило, поміняти ролики – не проблема, і якщо вони прослужили два-три роки, то це досить хороший результат. Краще якщо ролик металевий, а не пластиковий, подвійний теж краще, ніж одинарний. Хід дверей по горизонтальних профілів (дуг) повинен бути м'яким і плавним, при цьому ролики повинні надійно сидіти в профілі, не випадати з нього.
- Гідрофорсункі. Враховуючи жорсткість і якість води (високий вміст заліза) практично у всіх містах України, гідрофорсункі дуже швидко забиваються вапняним нальотом. Здебільшого тут можуть допомогти додаткові фільтри. Але і самі форсунки – отвори для води – повинні бути зроблені з якісної гуми, а не з пластику. Все це справедливо і по відношенню до верхнього «тропічного» душу.
- Шланги для ручної душлейки. Тут проблеми стандартні для будь-яких душових шлангів: при роботі з високими температурами, при механічних впливах душові шланги схильні до зносу, що призводить до втрати еластичності, розтріскування і, відповідно, появи протікання. Але є і хороша новина: легше, ніж душовий шланг в гидробоксе, мабуть, нічого не змінюється – і тут ви на заміну можете вибрати будь шланг і будь-яку душову лійку, які вам сподобаються.
- Ущільнювачі стекол і відбійники води. Робляться вони з силікону і гуми. І їх надійність і довговічність залежать від якості цих матеріалів. З часом, під впливом тих же високих температур, вапняних відкладень і інших факторів, ущільнювачі і відбійники можуть втрачати свою еластичність, «задубевают». Тому дані елементи, втім, як і душовою бокс в цілому, вимагають належного догляду.
- Дренаж (сифон). Не можна сказати, що це перший кандидат з комплектуючих гідробоксу на те, щоб вийти з ладу, але, тим не менш, трапляється стикатися з такими ситуаціями. І чим довше вам служить гідробокс, тим більше ймовірність того, що наближається час заміни дренажу. З одного боку, в базову комплектацію душових боксів економ-сегмента ставляться, скажімо так, не найдорожчі дренажі, але й відсутність необхідності їх заміни протягом 7-8 років служби гідробоксу теж не є чимось дивовижним.
- Скла. Скла в гидробоксах використовуються розжарені, а отже, ударостійкі. У разі якщо скло розбивається, воно розсипається на багато дрібних осколків, які не можуть/не повинні призвести до порізів. Розбити гартоване скло в гидробоксе насправді нелегко. Але нелегко не означає неможливо! Проблема зі склом складається, в основному, в наступному: продавець не може забезпечити вам заміну розбитого скла, або тому що ця модель гідробоксу, яку ви купили 7 років тому, вже три роки як не завозиться в Україну, або тому що постачальник не вважає потрібним дбати про наявність запасних частин. У таких випадках можуть бути наступні варіанти дій: 1. Продавець/постачальник замовляє необхідну скло на заводі (наприклад, в Китаї), і ви чекаєте мінімум три місяці, поки його доставлять в Україну. 2. Ви замовляєте виробництво необхідного скла за вказаними розмірами безпосередньо в Україні. 3. Намагаєтеся за вказаними розмірами підібрати скло для вашого душового боксу з інших, схожих моделей. Останній варіант найбільш клопіткий, проблематичний і ризикований.
- Піддон. Як правило, піддони в душових боксах економ-сегмента робляться не з акрилу, а з абс-пластику. Завдяки заставних з ДСП і вже роками відпрацьованим технологіям, ймовірність того, що у вас вийде з ладу піддон, вкрай мала. Однак у випадку якщо це все-таки трапиться, це буде найбільш неприємний момент – оскільки, по-перше, для заміни піддону в душовому боксі потрібно буде його повністю розбирати, а по-друге, як і у випадку з заміною скла, гостро може постати питання про наявність окремо піддонів саме до цієї моделі у продавця/постачальника. І якщо скло ще можна зробити в Україні під замовлення – то у випадку з піддоном потрібно або сподіватися на наявність його у продавця, або доведеться чекати його поставку близько трьох місяців. А ми чудово розуміємо, що чекати три місяці в піддон душовий бокс нереально – інакше доведеться не митися ці самі три місяці. Тому при покупці гідробоксу уточнюйте у продавця наявність запасних частин в цілому та можливість придбати в разі необхідності піддон до обраного вами гідробокс.
ЩО В ГИДРОБКСЕ НАСПРАВДІ МАРНО:
- Гідрофорсункі для масажу спини. Крім того, що вони швидко забруднюються, без спеціального гідронасоса вони не роблять практично ніякого масажного ефекту. За великим рахунком, це просто іграшка, оскільки так званий гідромасаж спини здійснюється за рахунок звичайного тиску у вашій водопровідній системі. Хоча, можливо, це буде цікаво маленьким дітям :). Через півроку, а може, і раніше, ви взагалі забудете, що у вашому гидробоксе є така функція, оскільки користуватися їй не будете.
- Гідромасаж для ніг. А це, мабуть, сама марна річ у гидробоксе. По суті, це ті ж гідрофорсункі, винесені окремо за допомогою шланга і призначені нібито для водного масажу ніг. Але якщо масажем спини ви скористаєтеся 4-5 раз після установки гідробоксу, то гідромасажем ніг навряд чи станете користуватися вдруге, і, більш того, почнете думати, як від нього позбутися, оскільки він просто краде місце всередині душового боксу.
- Дзеркало. Ну от навіщо воно всередині гідробоксу? Що можна робити з запітнілим дзеркалом усередині гідробоксу? Навіть голитися чоловікам краще перед тим дзеркалом, яке має висіти над умивальником. Тим більше що гідробокс не дозволить зовнішнього дзеркала запотіти.
- Підсвічування/додаткове підсвічування. Якщо у ванній кімнаті є достатнє освітлення в душовому боксі підсвічування не потрібна.
КОРИСНІ ФУНКЦІЇ ГІДРОБОКСУ
Верхній «тропічний» душ. Мабуть, тільки заради цього і варто купувати гідробокс J. І ніж верхній душ більше – тим краще! Можливо, це прозвучить надто суб'єктивно, але саме тропічний душ дозволяє отримати найбільшу задоволення від прийняття душу і з ранку - коли потрібно підбадьоритися, та ввечері – коли потрібно розслабитися і змити денну втому.
- Ручна душлейка. Тут особливо пояснювати нічого – навіщо потрібен гідробокс без ручної душлейки?
- Полички. На них дійсно можна розташувати мило, шампуні, різного роду аксесуари – таким чином, вам не доведеться ставити їх на підлогу, на сидіння або зовсім тягнутися за ними за межі гідромасажного боксу. Полички і гачки виконують функціональне навантаження, тому ми відносимо їх «полезностям». Існують моделі гідробоксів, в яких полички, гачки, інші аксесуари, які хочеться мати всередині душового боксу, можна прикручувати в будь-якій кількості, будь-якої конфігурації і в будь-якому місці, на розсуд власника.
Також слід зазначити, що гідробокс корисний ще й тим, що при правильно організованій вентиляції, ні пар, ні зайва волога не потрапляють у ванну кімнату. Він не дозволяє розбризкуватися воді, зберігає тепло усередині гідробоксу.
МОЖЕ БУТИ КОРИСНИМ
- Радіо (?) Це, мабуть, один із спірних моментів, оскільки хтось дійсно любить слухати музику, приймаючи душ, а можливо навіть і підспівувати J Як не крути, а радіо створює настрій.
- Вентиляція. Начебто повинна виводити вогкість і вологу, допомагати боксу швидше сохнути. АЛЕ! По-перше, ті вентилятори, які, як правило, йдуть в комплекті, виконують швидше декоративну роль. По-друге, вентиляція в гидробоксе ефективна тільки при монтажі вивідного рукава. Інакше який сенс того, щоб з боксу зайві тепло, пар і вологу витягала всередині ванної кімнати? Тому щоб функція вентиляції в гидробоксе мала статус корисною, потрібно буде докласти додаткові зусилля.
ВИСНОВОК: Після того, як ви вибрали душовою бокс, який вам подобається і влаштовує за ціною, зверніть увагу на ролики (петлі), на плавність ходу дверей по горизонтальних профілів (дуг), подивіться якість форсунок та ущільнювачів з відбійниками води. Товщина скла у душових боксів повинна бути не менше 4 мм
Погодимося, що простій людині, не пов'язаній з сантехнікою, не легко відрізнити якісний тропічний душ від неякісного, якісний піддон від менш якісного. Тому тут можна довіритися авторитету та рекомендаціями продавця, або почитати і проаналізувати відгуки в інтернеті, або ж – один з кращих варіантів – якщо серед ваших знайомих вже є користувачі душового боксу, тоді можна запитати рекомендації у них.
Важливо! Переконайтеся, що або у продавця, або взагалі на ринку є запчастини та витратні матеріали до вашої моделі. Не соромтеся задавати продавцеві питання: якщо я випадково розіб'ю скло, ви зможете мені продати його заміну? А якщо зламається якась деталь, я зможу її знайти? Як правило, складніше всього замінити двері і піддон. Тому уточнюйте у продавців можливість замінити саме ці деталі.
З недорогих моделей ми б радили брати гідробокси з найменшою кількістю різних примочок начебто форсунок, гідромасажу ніг і т. п., наприклад Eco 95 BF RC або 61 BF RC.